1

Od kliku lat coraz bardziej popularny w Polsce staje się dzień o nazwie Black Friday. W Czarny Piątek wiele sklepów decyduje się na największe w roku obniżki cen swoich produktów. Przygotowaliśmy dla Was niezbędne informacje – kiedy jest, skąd wzięła się nazwa i jak będzie wyglądał Czarny Piątek (a właściwie Black Week) w Abckosmetyczne.pl.

Okres rozpoczynający świąteczne zakupy już się zaczyna. W telewizji lecą reklamy ze Świętym Mikołajem, a w radiu można już usłyszeć „Last Christmas”. To również czas, kiedy u nas znajdziecie wyjątkowe promocje.

Co to jest Czarny Piątek?

Black Friday przywędrował do nas zza oceanu, a dokładniej ze Stanów Zjednoczonych. Swoją popularność zyskał najpierw w krajach anglojęzycznych, a obecnie dociera do innych krajów europejskich. Czarny Piątek to nazwa, która przyjęła się na dzień następujący po Święcie Dziękczynienia (wypadający w czwarty czwartek listopada). Od 2005 roku uważany jest za najbardziej ruchliwy dzień handlowy w Stanach i nieoficjalnie rozpoczyna bożonarodzeniowy sezon zakupowy. Największe sieci sklepów i największe marki właśnie tego dnia decydują się na maksymalne obniżki cen. Zakupom sprzyja również fakt, że wielu tamtejszych pracodawców oraz sektor administracji publicznej otrzymuje dzień wolny w ramach świątecznego weekendu.

Skąd pochodzi nazwa?

Trudno jednoznacznie określić skąd wzięła się nazwa. Część osób uważa, że termin prawdopodobnie pochodzi z Filadelfii, gdzie został po raz pierwszy użyty do opisania utrudnień komunikacyjnych dla pieszych i pojazdów, które pojawiły się po Święcie Dziękczynienia. Kolejna wersja związana jest z użyciem zwrotu Black Friday przez amerykańskie media w 1981 r. Dziennikarze uznali, że dzień ten daje sprzedawcom zarobek, który oznaczają czarnym atramentem w swoich zapisach. Do tego momentu odnotowywali oni straty, zapisywane czerwonym kolorem.

Black Friday w Abckosmetyczne.pl

Obecnie właściciele firm, a zwłaszcza sklepów internetowych organizują również Cyber Poniedziałek. Przypada on na pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku i dotyczy promocji w internecie. Teraz większość sprzedawców okres zakupów rozciąga na cały tydzień, wprowadzając Black Week. W tym roku Black Friday przypada 23 listopada, a Cyber Monday na 26 listopada. W Abckometyczne.pl chcemy dać możliwość zakupu wybranych produktów w atrakcyjnych cenach przez cały tydzień. W związku z tym od 19 listopada do 26 listopada wprowadzamy Czarnym Tydzień, aby nasi klienci mieli czas na zakup kosmetyków do makijażu i do manicure w najlepszych cenach! Aby to ułatwić w naszym mediach społecznościowych systematycznie będziemy informować, które produkty dołączają do wyprzedażowego zbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *