ceoxe

Kobiece dłonie są wizytówką. Chcemy, żeby wyglądały idealnie, ale największym wyzwaniem było dbanie o paznokcie. Manicure hybrydowy ułatwił nam życie. Dzięki niemu możemy cieszyć się idealnym efektem przez 2-3 tygodnie, a nie jak w przypadku tradycyjnego manicure – do pierwszego mycia naczyń. Jeszcze większą radością jest samodzielne wykonanie paznokci w zaciszu własne domu. Tylko jaką lampę do hybryd wybrać? Specjalnie dla was porównamy dwa modele – Ceoxe UV LED 50W i SunOne Sun5.

Lampa do paznokci

Jak już raz zrobisz manicure hybrydowy – to ze względu na wygodę i jego nieskazitelny wygląd będziesz do niego wracała. To przyjemna forma uzależnienia. Na paznokciach można wyczarować zjawiskowe stylizacje, ale do wszystkiego potrzebna jest odrobina wprawy. W tym wypadku zdecydowanie sprawdza się powiedzenie – praktyka czyni mistrza. Oczywiście warto odwiedzać profesjonalne salony i podpatrywać, jak pracują specjalistki w tej dziedzinie, ale dużą przyjemnością jest wykonanie mani samemu.

Pamiętam swoje początki. Najpierw starasz się, żeby wszystko było równo, prosto, bez prześwitów. Później eksperymentujesz z kolorami, pyłkami, naklejkami. Na koniec wchodzisz w etap większej zabawy – kropeczki, paseczki i coraz bardziej skomplikowane wzorki. Mało co tak cieszy, jak własnoręcznie stworzona stylizacja, zwłaszcza gdy komplementują ją koleżanki czy znajomi z pracy.

Manicure hybrydowy wykonywany samodzielnie w domu staje się coraz bardziej popularny. Na rynku jest wiele produktów i zestawów startowych. Jeden z najważniejszych wyborów to lampa do hybryd. Ile powinna mieć wat? Co w niej będę mogła utwardzić? Co to znaczy, że lampa jest UV albo LED? Takie pytania zadajemy sobie przed zakupem. Wychodząc im naprzeciw porównamy dla was dwie wiodące na rynku lampy po paznokci – Ceoxe UV LED 50W i SunOne Sun5.

lampa do paznokci

SunOne Sun5

 

Lampa do hybryd led

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakiej lampy potrzebujemy. Jak będziemy ją wykorzystywać (profesjonalnie czy na własny użytek)? Czego od niej oczekujemy (szybkości, łatwości obsługi, a może ma być po prostu ładna)? Czy lampa do hybryd utwardza żele? Warto też dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy lampami UV a lampami led.

Lampy UV

Lampy UV emitują światło ultrafioletowe, a ich kształt zbliżony jest do tunelu, dlatego nazywane są lampami tunelowymi. Posiadają wymienne żarówki, zazwyczaj cztery, a każda z nich ma moc 9W. Nadają się zarówno do żeli i lakierów hybrydowych. Ich główny minus to czas utwardzania – nawet do 2-3 minut, a w przypadku bardziej napigmentowanych kolorów może się wydłużyć.

Lampy LED

Pierwsze ledowe lampy pojawiły się w kształcie mostków i charakteryzowała je niewielka moc – do 9W, co, nie ukrywajmy, nie zawsze dawało pożądany efekt. Paznokcie trzeba było utwardzać pojedynczo i pojawiały się problemy z kolorami o silnej pigmentacji. Nie nadawały się także do metody żelowej.

Teraz nie musimy stawać przed takim wyborem. Na rynku możemy znaleźć lampy wykorzystujące technologię DUAL led. Oznacza to, że urządzenie posiada diody led, których długość fal jest zbliżona do tych emitowanych przez tradycyjne żarówki UV. Czemu to takie ważne? Odpowiedź nasuwa się sama. Taka lampa do hybryd pozwoli nam utwardzić wszystkie produkty światłoutwardzalne: akryl, żele, lakiery hybrydowe. Jak to wygląda w przypadku porównywanych urządzeń?

lampa led

SunOne Sun5 – rozmieszczenie diod

Lampa SunOne Sun5 wykorzystuje system dual led, co warto zaznaczyć jest energooszczędnym źródłem światła. Emituje białe światło, które nie męczy wzroku i ma podwójny zakres fal – 365nm i 405nm. Lampa Ceoxe jest natomiast urządzeniem nowej generacji, w której zastosowano technologię QUADRUPLE LED. Oznacza to, że emituje ona światło w dwóch zakresach częstotliwości 365-405nm (światło UV) oraz 620-660nm (światło czerwone, o którym będzie jeszcze mowa poniżej).

lampa do hybryd ile wat

Ceoxe UV LED 50W – rozmieszczenie diod

Ile wat powinna mieć lampa do hybryd?

Wybór mocy urządzenia to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ decyduje o komforcie pracy. Lampy do 24W są to tzw. mostki. I o ile 24W jest to już optymalna moc, która pozwala na dość szybkie utwardzenie lakierów hybrydowych, tak lampy 6W czy 9W nie zawsze sprostają naszym oczekiwaniom. Czas ich pracy będzie zdecydowanie dłuższy i mogą sobie nie poradzić z bardziej napigmentowanymi kolorami (np. czarnym czy białym).

Lepszym wyborem są urządzenia o mocy 48W lub więcej. Lampy te posiadają zabudowaną formą, dzięki czemu światło nie rozprasza się na zewnątrz. Mamy też pewność, że zmieścimy całą dłoń, a to zdecydowanie skróci czas pracy.

Tryb pracy lampy SunOne Sun5

SunOne Sun5 jest właśnie urządzeniem o mocy 48W i pracuje w czterech trybach: 10, 30, 60 i 99 sekund. Ten ostatni to tzw. Low Heat Mode. Oznacza to, że stopniowo zwiększa swoją moc, co pozwala uniknąć uczucia parzenia, głównie przy aplikowaniu żeli, które wymagają dłuższego czasu naświetlania. Do zalet tej lampy należy zaliczyć także wbudowany timer i sensor ruchu (uruchamia się zaraz po włożeniu dłoni do środka lampy).

Tryb pracy lampy Ceoxe UV LED 50W

Ceoxe UV LED 50W – jak już sama nazwa wskazuje ma moc 50W. 48W jest to światło UV, które utwardza hybrydy, natomiast pozostałe 2W to światło czerwone. Pracuje w trybach: 30, 60 i 90 sekund. Dodatkowym atutem jest przycisk KEEP ON, który daje możliwość wyboru z włączonym bądź wyłączonym sensorem ruchu. Sprawdza się to idealnie u pań, które mają ruchliwe dłonie. Posiada również wspomniany już sensor ruchu i elegancki timer, kontrolujący nie tylko czas, ale również moc urządzenia.

Moim zdaniem lampa Ceoxe UV LED 50W ma jeszcze jedną wielką zaletę, wyróżniającą ją spośród innych dostępnym na rynku – zapamiętuje program pracy. Co to oznacza? Jeśli już raz po uruchomieniu lampy wybiorę program 30 sekund pracy, to za każdym razem, gdy włożę dłoń do środka i uruchomi się ona za pomocą sensora, to zawsze będzie działać na 30 sekund – dopóki nie zmienię trybu pracy. Za to naprawdę duży plus. Idealne rozwiązanie. W lampie SunOne Sun5 tego nie ma… Jeśli chcę, żeby lampa działała na 30 sekund, to za każdym razem muszą wcisnąć guziczek. Gdy tego nie zrobię, a włożę dłoń do lampy, uruchomi się sensor, ale będzie działała aż 180 sekund, chyba że wcześniej wyjmę dłoń.

Lampa do hybryd z czerwonym światłem

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem lampy Ceoxe UV LED 50W jest wykorzystane światło czerwone. Urządzenie oprócz 24 diod o mocy 2W ze światłem UV posiada 4 diody o mocy 0,5W właśnie ze światłem czerwonym. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że światło LED i UV nie wpływają korzystnie na naszą skórę. Takie światło ma swoje zastosowanie np. w solariach, dlatego nie zaleca się długiego oddziaływania na skórę, ponieważ przyspiesza proces fotostarzenia się skóry. Oczywiście nie oznacza to, że wykonywanie manicure hybrydowego jest dla nas niebezpieczne. Ta chwila, kiedy robimy paznokcie nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie.

Do czego więc służy światło czerwone i do czego może się przydać? Pozytywne właściwości działania tego światła zaczęła wykorzystywać medycyna – dokładniej fototerapia (oprócz światła czerwonego stosuje światło żółte, zielone i niebieskie). Sama fototerapia poprawia ukrwienie i wpływa korzystnie na funkcjonowanie komórek skóry. Przede wszystkim światło czerwone działa odmładzająco, czyli likwiduje zmarszczki, ujędrnia i poprawia koloryt. Dodatkowo leczy stany zapalne, owrzodzenia i inne uszkodzenia, które powstają na skórze. Posiadając lampę, które emituje światło czerwone możemy być spokojne o wygląd i kondycję skóry dłoni.

Ceoxe UV LED 50W i SunOne Sun5 – co jeszcze o nich warto wiedzieć?

Obie porównywane lampy do hybryd mają odpinany spód. To niezwykle istotna zaleta tych urządzeń. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy komfortowo wykonać manicure hybrydowy na stopach. Łatwiej też zadbać o czystość urządzenia. Pamiętajmy, że higiena pracy powinna być dla nas priorytetem – zarówno jeśli prowadzimy salon kosmetyczny, jak i  malujemy paznokcie w domowym zaciszu. Obie również posiadają serwis w Polsce, co także przemawia na ich korzyść.

lampa do hybryd

SunOne Sun5 – wymiary

Według mnie przewagą lampy Ceoxe UV LED 50W nad SunOne Sun5 jest dotykowe sterowanie – wygodne, łatwe i niezwykle estetyczne. SunOne Sun5 posiada przyciski manualne (niestety dużo częściej ulegają uszkodzeniu, zwłaszcza gdy nie obchodzimy się z nimi wystarczająco delikatnie) umieszczone z tyłu urządzenia. Takie rozwiązanie czasem bywanie niewygodne – przede wszystkim gdy lampa ma służyć wyłącznie nam.

I jeszcze jedna mała, a jednak duża różnica. Na wielu portalach i forach systematycznie pojawia się jeden zarzut pod adresem lampy SunOne Sun5 – zbyt krótki kabel zasilający. Rzeczywiście może to być sporym utrudnieniem. Kabel jest na tyle krótki, że albo miejsce pracy musi znajdować się niemal przy gniazdku albo nie obejdziemy się bez przedłużacza. Ceoxe UV LED 50W posiada dłuższy kabel, co mi zdecydowanie ułatwiło pracę.

Ostatni argument, który przedstawię jest bardzo subiektywny. Nie będę ukrywała – moim zdaniem lampa Ceoxe UV LED 50W ma piękny design i wyróżnia się od innych urządzeń na rynku. Ma ergonomiczny kształt. Wydaje się być niewielka, a bez najmniejszych problemów mieści całą dłoń. Dodatkowo możemy wybrać wersję białą w macie albo miętową w połysku.

ceoxe wymiary

Ceoxe UV LED 50W – wymiary

Lampa do hybryd dla początkujących

Szukasz lampy dla osoby początkującej i zastanawiasz się, czy takie urządzenie nie okaże się zbyt zaawansowane? Bez obaw. Obecnie ceny lamp nie są wygórowane. Oczywiście znajdziecie małe mostki o mocy ok. 9W, które kosztują jedynie kilkadziesiąt złotych – nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Czas utwardzania będzie dość długi, a pojedyncze utwardzanie każdego paznokcie szybko stanie się uciążliwe (taka lampa może być uzupełnieniem, wygodnym rozwiązaniem do zabrania na wakacje).

Ceny lamp Ceoxe UV LED 50W i SunOne Sun5 są dość porównywalne i oscylują w granicach od 100 do 170zł. Uważam, że warto zainwestować w takie urządzenie, ponieważ posłuży nam przez lata. Wybierają je profesjonalistki, ale czy to znaczy, że nie możemy pozwolić sobie na sprawdzoną i niezawodną lampę w domu? Pamiętaj, manicure hybrydowy uzależnia. Będziesz chciała się nim bawić i szukać inspiracji do nowych stylizacji. Warto wybrać lampę do hybryd, która od razu uprzyjemni naszą chwilę relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *