Hand care and manicure

 

Manicure hybrydowy stanowi innowacyjną metodę stylizacji paznokci.

Znana jest ona od stosunkowo krótkiego czasu. Kosmetyczka przy jego wykonaniu musi zastosować specjalny preparat, który zostaje odpowiednio utwardzony przy zastosowaniu lampy UV. Tak więc sposób ten łączy w sobie cechy klasycznego manicure wykorzystującego standardowe lakiery do paznokci oraz metody przedłużania paznokci wykonywane z zastosowaniem żelu utwardzanego w identycznych urządzeniach.

Każda kobieta dba o swój wygląd, a dłonie stanowią jej wizytówkę. Piękne paznokcie są niezwykle ważne. Jednak na co dzień nie mamy czasu aby spędzać czas u kosmetyczki. Wykonanie innowacyjnego manicure hybrydowego pozwala cieszyć się pięknym i trwałym wyglądem paznokci, gdyż efekt utrzymuje się nawet przez okres dwóch tygodni. W tym czasie pozostają one lśniące i odporne na uszkodzenia. Efekt po wykonaniu paznokci hybrydowych jest znacznie bardziej naturalny niż gdy nałożymy na nie żel lub akryl.

Gdzie wykonam manicure hybrydowy?

Zabieg taki jest dostępny już w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Manicurzystka odpowiednio przygotuje płytkę naszego paznokcia, a następnie precyzyjnie nałoży odpowiedni lakierożel. Wykonanie hybrydowych paznokci jest stosunkowo proste. Tak więc jeśli dysponujemy w domowym zaciszu własną lampą UV możemy samodzielnie zająć się swoimi dłońmi.

Jak przebiega wykonanie manicure hybrydowego?

W pierwszym kroku kosmetyczka wykonuje klasyczny manicure polegający na usunięciu skórek, opiłowaniu płytki na odpowiedni kształt oraz jej wypolerowaniu. Następnie nakłada się bazę, lakier w wybranym kolorze oraz utwardzacz. Każda warstwa musi zostać utrwalona w lampie UV.

Usuwanie manicure hybrydowego

Nie ma możliwości usunięcia hybrydowych paznokci klasycznym zmywaczem. Aby usunąć kolor i przeprowadzić nowy zabieg należy udać się do kosmetyczki i zrobić to z zastosowaniem specjalnego płynu. Jeśli wykonałyśmy zabieg samodzielnie w domu najlepiej jeśli w zestawie zakupimy również płyn do usuwania paznokci.

Wady zabiegu

Wiele kobiet zniechęca się do tego zabiegu ze względu na długi czas jego wykonywania. Przygotowanie paznokci i osiągnięcie zamierzonego efektu jest stosunkowo pracochłonne. Dla licznych osób odstraszająca jest również cena gdyż zabieg kosztuje często około 100zł, a po dwóch tygodniach należy udać się na ich usunięcie i ewentualnie nałożenie nowego koloru. Podobnie samodzielny zakup lakierożelu może obciążyć naszą kieszeń.

Paznokcie hybrydowe są rozwiązaniem wygodnym i bardzo estetycznym. Ich trwałość dla jednych pań jest zadowalająca, inne wskazują na wysoką cenę w stosunku do czasu przez jaki mogą cieszyć się pięknymi paznokciami. Z pewnością ich niezwykłym walorem jest stopień naturalności jaki osiągnięto w stosunku do trwałości. Do tej pory żadne sztuczne paznokcie nie dawały tak naturalnego efektu, a jeśli decydowaliśmy się na klasyczny manicure to paznokcie musiały być regularnie odświeżane co wymaga od nas zaangażowania większej ilości swojego czasu, a w pędzie dzisiejszego życia może stanowić to spory problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *