podkłady min

Podkład do twarzy to podstawowy kosmetyk używany przy każdym makijażu. Jego zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry twarzy oraz ukrycie drobnych niedoskonałości. Wybór właściwego koloru podkładu, który stopi się z naszą karnacją to nie lada wyzwanie! Dlatego też przygotowaliśmy kilka wskazówek, które Wam w tym pomogą.

Temperatura cery

Poszukiwania powinniśmy rozpocząć od ustalenia tonu naszej skóry. Musimy ustalić, czy jest ona ciepła, neutralna czy chłodna. Dla skóry w ciepłym tonie wybierzemy produkty zawierające odcienie żółte, złociste lub brzoskwiniowe. Skóra w tonacji chłodnej posiada różowe i lekko czerwone odcienie, natomiast neutralna jest beżowa o zbalansowanym kolorycie.

revlony
Istnieje kilka technik i testów pomagających określić temperaturę naszej skóry. Bez wątpienia najskuteczniejszym jest przetestowanie kilku podkładów w różnych odcieniach na własnej skórze. Niewielką ilość podkładu nakładamy na nadgarstek i dokładnie oceniamy w dobrym świetle. Na skórze w odcieniu ciepłym chłodne tony będą mocno kontrastować  i wyglądać na bardzo różowe. Natomiast na chłodnej cerze tony ciepłe uzyskają nienaturalnie żółtą bądź wręcz pomarańczową barwę.

healthy mix

Dobór podkładu

Kiedy znamy już ton naszej cery możemy przystąpić do wyboru koloru podkładu. Musimy pamiętać, że twarz bywa narażona na zaczerwienienia, podrażnienia i niedoskonałości, które wpływają na koloryt skóry, dlatego najlepszym miejscem na przetestowanie, czy dany kolor podkładu nam pasuje jest szyja i dekolt. To właśnie kolor tych części naszego ciała chcemy nadać naszej twarzy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór trzech odcieni w poprzednio ustalonej przez nas tonacji. Następnie niewielką ilość produktu nakładamy na szyję i/lub dekolt. Teraz możemy ocenić, który z odcieni najlepiej wpasowuje się w naturalny kolor naszej cery. Jeśli nie możemy zdecydować pomiędzy dwoma odcieniami, zawsze wybieramy jaśniejszy . Pamiętajmy, że zbyt ciemny podkład może wyglądać nieestetycznie i sztucznie.

air mat

miracle

Istotne jest również to, że kolor naszej skóry zmienia się w zależności od pory roku i stopnia opalenia. W związku z tym nie powinnyśmy ograniczać się do jednego koloru i produktu przez cały rok. Dobór podkładu zależy również od efektu, który chcemy osiągnąć. Wolimy rozświetlić naszą cerę, czy jednak lubimy matowe wykończenie? Czy chcemy podkład mocno kryjący? A może taki, który posiada delikatną i lekką konsystencję? Obecnie na rynku oferta podkładów jest bardzo szeroka i każda z nas powinna znaleźć swój ulubiony. Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości w naszym sklepie stacjonarnym Abckosmetyczne.pl zawsze chętnie doradzamy.

One thought on “Jak wybrać odpowiedni podkład?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *